;ימים קשים עוברים על עסקי התיירות והנסיעות, וכן, גם עולם הצלילה נפגע. פחות תיירים מגיעים ואתרי צלילה קסומים ברחבי הגלובוס במדינות שנפגעו מהקורונה, היו לבלתי נגישים. אבל, אנו ממשיכים. תחת אמצעי הזהירות המתבקשים נמשיך לצלול ונמשיך מהצד שלנו לסקר.
 
בגיליון שלפניכם תמצאו לא מעט ממתקים ויזואליים שינעימו את הזמן לנצורים בבידוד, כמו גם לאלה שעדיין משוטטים חופשי: לאחר שנה של עבודה קשה הוכרזו המנצחים הגדולים בתחרות הצילום הבינלאומית World Shootout ואירוע ההכרזה, שנערך בגרמניה, שבר שיאים: בהיקפי הפרסים, במספר המשתתפים, אך, בעיקר באיכות העבודות שהגיעו לגמר. לקט מייצג – בגיליון שלפניכם.

ואפרופו תחרויות צילום, ביקשנו כמה טיפים מצלם שכבר עשה זאת: טוביאס פרידריך התגייס לדגל, וישב לנסות ולפצח את החידה הגדולה: איך זוכים בתחרויות צילום מתחת למים. הוא חולק טיפים, מספר מה עבד אצלו, ומה לא, ומבטיח שעם האימונים והניסיון יגיעו גם הפרסים.
 

מדריך נוסף יש איתנו הפעם בנושא שקיבלנו עליו לא מעט שאלות בעבר: מה סיפור שמאחורי המאזנים שלנו. איך הם נולדו, איך הכי נכון להשתמש בהם, והכי הכי חשוב: איזה מאזן הכי יתאים לנו ולצרכים שלנו. כתבת ומדריך חובה לכל צולל, מהמתחילים ועד למנוסים ביותר.

החודש, גם נפרדנו מחבר ותיק. ניר אבני, אחד מהאנשים היותר מיוחדים שיצא לכולנו לפגוש ומי ששמו כרוך בעולם הצלילה הישראלי מימיו הראשונים. אחד האנשים שהכירו אותו ועבדו עמו צמוד צמוד, הווארד רוזנשטיין מספיד אדם שהיה גם לסמל.

נותר רק לאחל לכם: אריכות ימים ובריאות ועוד הרבה הרבה צלילות בלוג-בוק.