קוראי ומנויי מגזין ״ים״ (זצ״ל) בוודאי זוכרים את גיליונות הנושא שלנו. גיליונות שלמים שהוקדשו ליעד צלילה אחד ואחד בלבד. מגזינים שהפכו לאורים ותומים ולמדריכי צלילה של ממש לקהל גדול של צוללים, צעירים כמבוגרים, שקראו בשקיקה את התיאורים, ליטפו את התמונות מאתרי צלילה אקזוטיים ברחבי העולם, וחלמו להגיע אליהם גם הם באחד מהימים. וכן, רבים מהם אף עשו זאת, כשהם סוחבים איתם, בצמוד לקפה השחור מהבית, גם את גיליון הנושא המוקדש ליעד שלהם...
לכן, כשהגיע אלינו אורן כהן, וסיפר לנו על הפנטזיה שלו. קפצנו על ההזדמנות. הנה סיבה טובה לגיליון נושא ואין כמו פפואה ניו גיני להתחיל עם זה. כמה מילים על אורן: את המצלמה הראשונה הוא רכש אי שם בשנת 2000 בשוק הגנבים בבוליביה, אבל רק בשנת 2018 החליט לעשות את ה״טעות״ ולעזוב את המשרה המפנקת שהייתה לו בהייטק, כדי להתפרנס מצילום. טעות עליה, כך הוא חוזר ואומר, הוא לא מצטער אפילו לרגע.
כיום הוא מתמחה בצילום מחול ותנועה, פרויקטים דוקומנטריים וכמובן, בצילום תת-ימי. אין איש, צולל וצלם המתאים יותר ממנו לפתוח את מה שאנו מקווים יהפוך לנוהל קבוע: גיליונות נושא המוקדשים לאתרי הצלילה המדליקים ביותר בעולם.