נכון. העולם נעצר לרגע, התאושש קצת מההלם... ועבר לזום. נכון. כולם שם, בריבועים הקטנים עם הראשים המדברים. ואז, באחד מאותם ימים של בהייה בלתי פוסקת במסך, הגיעה גם ההברקה: סדרת מפגשי וידאו עם אושיות ענף הצלילה. בקיצור: טיולי צלילה בעידן הקורונה. 

כחברת טיולי צלילה המובילה בישראל, אנו ב-WildDive עוסקים בתיירות הצלילה שנים רבות ופועלים בעשרות יעדים ברחבי העולם. כך עשינו עד לסוף פברואר השנה.

כמו כל ענף התיירות היוצאת, גם תיירות הצלילה נעצרה לחלוטין עם תחילת הקורונה  ומאז ועד היום לא מתבצעת פעילות זו למעט תיירות הפנים, קרי ישראלים הצוללים בישראל.

בתחילת מרץ, כבר הבנו את גודל האירוע. הקשר העקבי שלנו עם יעדים כה רבים אפשר לנו להבין מהר את משמעות הבעיה במובן הגלובלי שלה וצר היה לנו על הצולל הישראלי שייאלץ להמתין זמן לא מבוטל עד שיוכל לשוב ולנשום אוויר דחוס תחת פני הים ברחבי העולם.

או אז גמלה בליבנו ההחלטה – אם הצולל הישראלי אינו יכול לטוס לצלול בעולם, אנו נביא את העולם אל סלון ביתו של הצולל הישראלי (שבתקופת מרץ נכנס לבידוד).

כך יצרנו את סדרת מצגות הזום שמטרתן הייתה להנגיש את חוויות הצלילה בעולם באופן וירטואלי על ידי הרצאות של שותפינו בעולם ושל מדריכינו המלווים טיולים ליעדים הנחשקים ביותר.

במהלך התקופה, מסוף מרץ ועד יולי 2020, ביצענו  מצגות רבות בנושאי צלילה בעולם ובנושאי נוספים הקשורים לעולם הצלילה. אל תוך סדרת המצגות המיוחדת הזו, ׳יצקנו׳ סדרת משנה שבעבורנו היא חשובה, אולי החשובה ביותר. קראנו לה "הרצאות הזהב". הרצאות אלו התבצעו על ידי דור המייסדים של עולם הצלילה. האנשים שהיו שם כשהכל התחיל ולמעשה עיצבו את היסודות של עולם הצלילה הישראלי והשפיעו עליו עד עצם היום הזה. סיפוריהם האותנטיים מעולם לא תועדו כפי שתועדו בסדרת הרצאות זו והתוכן מרתק ומעורר השתאות.

אלפי צוללים ישראלים השתתפו במצגות הזום הללו ונהנו מזמן איכותי וסיפורים אין סוף על העולם התת ימי. התגובות של הצוללים חיממו את ליבנו וממשיכות לזרום גם בימים אלו.
אנו מלאי גאווה על הפרויקט ושמחים כי עלה בידנו לשמח, ולו במעט, את קהילת הצוללים, שאנו חלק אינטגרלי ממנה.

מקווים שנשוב לצלול בעולם במהרה.

אילן ורד , עורך אורח