מעל הבמה המרכזית בתערוכת הצלילה וספורט המים הגדולה בעולם שנערכה  בדיסלדורף בגרמניה הוכרזו  שמות הזוכים ב-9 הקטגוריות של תחרות הצילום התת-ימי הגדולה ולפופולרית בעולם - World Shootout 2023.


בפרס "תמונת השנה", זכה הצלם הספרדי אדוארדו אקוודו (Eduardo Acevedo). אדוארדו זכה בפסלון אנדרומדה ובפרס כספי של 2,000 יורו.


לוק רומן (Luc Rooman) מבלגיה זכה בקטגורית הפורטפוליו Best 5 Images המרכזית בפרס ששוויו 18,900 דולר - טיול צלילה זוגי ל-4 שבועות לפפואה ניו גינאה.

 


בפרס קטגורית החובבים זכתה אלכסנדרה קיווורסט ( (Alexandra Ceurvorstמארה"ב.

בתחרות 2023 השתתפו  964 צלמים מ-54 מדינות שונות שהגישו 11,680 תמונות. המשתתפים התחרו ב-9 קטגוריות שונות, ביניהן: , צילום מקרו, טבע ושימור, ׳מים שחורים׳, ווידאו חובבים, אופנה מתחת למים, והקטגוריה המרכזית - פורטפוליו של 5 צילומים.

מייסד ומפיק התחרות דוד פילוסוף, מהאבות המייסדים של הצילום התת-ימי בישראל, שהוא גם המו״ל של מגזין הצוללים הישראלי iDive, הודיע בטקס על הוספת קטגוריה חדשה לתחרות של השנה הקרובה - עבודות שנעזרו ב- Ai  שישולבו בקטגוריית שימור האוקיינוסים. הנושא יהיה ״השפעת הפלסטיק על האוקיינוסים ועל עתידנו״.

כל משתתף יגיש קמפיין של 3 צילומים תת-ימיים מקוריים בנושא זיהום הפלסטיק ובנוסף את העיבוד הסופי נתמך ה-AI לצילומים. לצורך העיבוד הסופי יוכל להיעזר באומן או גרפיקאי בכל טכניקה שתראה לו כדי להביע, להדגיש  ולהעצים את הרעיון והאמירה שלו.

לדברי פילוסוף, האירוע שהחל את דרכו באילת, הפך עם השנים למגה-תחרות שרבים מכנים אותה ״האולימפיאדה של הצילום התת-ימי״. ״מעניין  היה גם לעקוב אחר ההתפתחות של הצילום ואמצעי העזר שלו לאורך השנים. בתחרויות הראשונות שנערכו Live  בים האדום, צלם-צולל היה מגיע עם טונות של ציוד, כמה מצלמות גיבוי ותאורה ועם הזמן הציוד ומצלמות הפילם ׳התכווצו׳. עם כניסת העידן הדיגיטלי, המהפכה הושלמה ולהערכתי זה גם אפשר ללא מעט צעירים להיכנס לתחום״.

לקישור לאלבום המלא לחץ כאן >>>

album2023-web.pdf (worldshootout.org)