כן, כן. הצלחתם לגרום לנו להסמיק, ויותר מפעם אחת. הרבה מחמאות קיבלנו עם חזרתנו לזירה התקשורתית, כמדיה של עולם הצלילה הישראלי.  אנשים שלא שמענו מהם שנים התקשרו לספר כמה אהבו ורבים אחרים שאלו אם הם יכולים לשלוח לנו סיפורי צלילה ותמונות שצילמו. אז, תודה ובודאי שכן. זו הבמה שלכם. נצלו אותה. 
אחד הנושאים הבוערים בעולם כיום הוא הפסולת הימית  שנוצרה בידי אדם והושלכה במתכוון, או שלא במתכוון בדרך כלל לאוקיינוס, לים, או לאגם. פסולת ימית צפה נוטה להצטבר במרכזם של  זרמי ים ועל קווי החוף ולעיתים קרובות היא נשטפת בכוח הרוח והגלים אל החוף והופכת ל׳פסולת חוף׳.
עם הגברת השימוש בחומרי פלסטיק הפכה תופעת הפסולת הימית לנושא מרכזי בתחום, כיוון שפלסטיק אינו חומר המתכלה באופן טבעי.  פסולת ימית של מוצרי פלסטיק מהווה סכנה משמעותית לאוכלוסיית בעלי החיים הימי:  דגים, עופות ימיים, זוחלים ימיים ויונקים ימיים, לכלי שיט ולחופים.
העולם נמצא בעיצומו של קמפיין ענק לצמצום מוצרי פלסטיק שמושלכים כפסולת, ובתערוכת הצלילה האחרונה בה ביקר צוות iDive, בבייגי'ן (וגם על כך כתבה בגיליון הנוכחי), הוקדשו מספר פאנלים "לאוקיינוס נטול פלסטיק", הקימו שם את "תנועת אזרח האוקיינוס" והצליחו לגייס כמה מהסלבריטאים בסין שנרתמו למטרה גדולה זו.
אצלנו הסלברטאים מעדיפים לשחק בהישרדות ובבישולים, והם לא נרתמו, אבל במהלך שנת 2019 צמחה קבוצה שמאחדת את קהילת שמירת הטבע והים ובפרט באזור אילת. קבוצה זו מאחדת בתוכה גופים פרטיים וציבוריים הכוללים את: מרינה דייברס, WeSea, צלילות, עמותת טבע ים ומדבר כשלכל הרשימה המכובדת הזו הצטרפו החברה להגנת הטבע ובית ספר שדה אילת. ולמה כל הסיפור הארוך הזה? א. כי זה מאוד חשוב. ב. כי בסופ"ש של חודש ספטמבר  2019 (19-21) בסמוך ל׳יום ניקיון האוקיינוסים והחופים הבינלאומי׳, יתקיים האירוע האקולוגי הראשון מסוגו שתומך בהחלטת העיר אילת לקדם חוק לאיסור השלכת פלסטיק.
מטרת האירוע הינה לחשוף מספר רב של אנשים לבעיית הפלסטיק העולמית ומצוקת האוקיינוסים, תוך כדי מתן פתרונות יצירתיים לתופעה, דרך פעילויות ניקיון אקטיביות, הפקה ירוקה, אמנות, יצירה והסברה. הפרטים המלאים על האירוע - בגיליון הנוכחי.
בגיליון הראשון יצאנו עם כתבת תחקיר על איך חוזרים מהצלילה הביתה בשלום. התגובות היו צפויות:  לצד הצוללים שהיו רוצים לראות בצלילות המודרכות לצוללים הלא מנוסים נוהל מוסדר על ידי רשות הצלילה (בדומה לאתרי צלילה אחרים בעולם) קמו גם הצוללים שאמרו שכל אחד ייקח את האחריות על עצמו. ויש את רשות הצלילה שדבקה ב״מסורת״, ומנסה להוכיח לנו בסטטיסטיקות ובדפי אקסל ש״ישראל נמצאת במקום טוב״... אנחנו בינתיים רואים את התאונות הקשות והטרגיות שהיה אפשר למנוע ומבטיחים לא לשתוק גם בהמשך.
עוד בגיליון שיעשה לכם טוב:
מה מסתתר מאחורי הספינות הטבועות בחופים שקרובים אלינו ושחלקנו גם צלל אליהן? מה לאיש מחשבים מצליח ולנבחרת ישראל בשחייה אמנותית, נביא רשמים מתחרות הצילום הבינלאומית שערכנו בסין ובשתי כתבות צבעוניות במיוחד ננסה לגלות כמה מהאתרים המרשימים שקורצים לצולל הישראלי עם הגיעו לפיליפינים. 
קריאה מהנה!
פילו