הימים ימי פוסט גלי קורונה. נראה ונשמע שהגל חלף מעלינו. נכון, סביר שיגיעו עוד, אבל, בינתיים, עם מי שאני מדבר, הוא (או היא) ממש הרגע חזרו מצלילה, או מתכוונים לצאת לאחת כזו ממש בקרוב. אנשים מוציאים ציוד שאופסן בבוידעם, מבצעים צלילות רענון, מחדשים חליפות ויוצאים לדרך. 

בסימן ההתחדשות ועם הרבה תקווה בלב שזה רק יימשך כך, אנו מביאים לכם בגיליון הנוכחי מכל טוב הים: 
טעימה קטנה מחו״ל, שמפגישה אותנו עם המוזיאונים התת ימיים שפיסל, בנה והציב האמן ואיש הים ג'ייסון דה קיירס טיילור והוכחה ניצחת שמדגימה איך השכנים הקפריסאים בונים ריפים מלאכותיים שהופכים לאטרקציות תיירותיות (נכון, הם השקיעו למעלה ממיליון יורו במיזם, אבל, כמו שזה נראה אין ספק שהם גם הולכים לשחק אותה בגדול). כלומר – אם רק יש רצון וקצת רוח גבית – זה יכול לקרות גם כאן, אצלנו בארץ הקודש. 

הגיליון הנוכחי מספק גם הצצה לחייו של מדריך צלילה ישראלי שהחליט להקדיש עצמו לשמירה על הטבע הימי ומצא עצמו בלב קרבות פנים אל פנים, הפלגות מסוכנות תחת דגל פיראטים ואקשן בלתי פוסק בלב ים. 

מה עוד? כתבה רפואית מחכימה על פגיעות אוזן שמספרת איך להימנע מצרות ופגיעות מיותרות באחד האיברים היותר רגישים שלנו, שני סיפורי מסע לאתרים רחוקים שעושים לנו חשק לעזוב הכל, אבל הכל, לארוז ולצאת לדרך וגם הזמנה אחת חגיגית לפסטיבל מקומי באילת.

שתהיה קריאה מהנה ובריאה

פילו