נראה, שאם נגזר עלינו לתאר בקלישאות את הספר החדש של מרקו דימיטריייביץ' ועמוס נחום, צמד אלופי העולם בצילום תת ימי, הרי שהכי נכון יהיה לספר שזו הפעם הראשונה שספר צילום חיות בר נוצר באמצעות הרגשות שחשים צלמיו... הסיבה? כאשר אנו פוגשים בעל חיים בטבע, יש לנו תגובה רגשית ישירה אליו. אנו יכולים לחוש יראה, הערצה, קסם, וכן, לפעמים גם אהבה, או פחד.מרקו ועמוס מפגישים את הקוראים פנים אל פנים עם כמה מהחיות הגדולות ביותר שעל כדור הארץ, באמצעות התמונות המדהימות שלהם. הם גם חולקים את הרגשות שלהם כשהם מתקרבים מאוד לדובי גריזלי ענקיים ודובי קוטב, צוללים עם כרישים לבנים ולווייתנים, מצלמים נמרים ואריות שואגים, צופים מקרוב בגורילות, כלבי ים נמרים, ביזונים, נשרים ועוד ואפילו נושקים אף לאף עם 200 טון של לווייתנים כחולים.

מרקו ועמוס הם חברים וב-70 שנות הניסיון המשולבות שלהם בצילום חיות בר, הם צילמו מאות תמונות מרעישות של מפגשים עם בעלי חיים בטבע. בפעם הראשונה אי פעם, הם אספו את התמונות הטובות ביותר שלהם של החיות הגדולות בעולם באלבום  BIG הצלמים גם מספרים איך זה להסתכל לענקים האלה בעיניים כשהם  מזמינים את כולם לשקול כיצד החיות משקפות את הטבע שלנו ומה אנו יכולים ללמוד על עצמנו על ידי התבוננות בהם והגנה עליהם.

מרקו הוא צלם ויזם שוויצרי המתגורר במיאמי. הוא בעל תארים מאוניברסיטת לוזאן ואוניברסיטת סטנפורד ונסע ליותר מ-120 מדינות תוך התמקדות במינים בסכנת הכחדה ושימור. התמונות שלו זכו או פורסמו ב- -The Sunday Times, Travel + Leisure צלם הנסיעות של השנה, Ocean Geographic, Sony World Photo Awards, Digital Photo, Alert Diver, American Photo, Islands, International Photography Awards, Photopro, Boats International ,  הצילום הטוב ביותר של הטבע ועוד רבים אחרים.

https://markophotographer.com
אינסטגרם: @ markodimitrijevic1; טוויטר: @mdimitrijevic_;
לינקדאין: www.linkedin.com/in/marko-dimitrijevic
 

עמוס הוא צלם עטור פרסים שהיה ראש צוות נשיונל ג'יאוגרפיק במסעות צילום שונים שתיעדו את ים סוף, כרישים לבנים ולווייתנים קטלניים. תמונותיו ומאמריו הופיעו במאות פרסומים ברחבי העולם, ביניהם נשיונל ג'יאוגרפיק, זמן, חיים, ניו יורק טיימס, לה פיגארו, דר שפיגל ואונטרוואסר ועוד. הצילומים של עמוס זכו בפרסים של ניקון, תקשורת אומנויות ו-BBC, שהכתירו אותו כצלם חיות הבר של השנה. באמצעות הסוכנות שלו, Big Animals Global Expeditions, הוא מארגן משלחות ימיות וטיולי צילום. בשנת 2021 הוא זכה בתואר צלם הטבע העולמי של השנה על תמונתו "מתמודד עם המציאות".

לרכישת האלבום באמזון >>> https://www.amazon.com/Big-Photographic-Worlds-Largest-Animals/dp/3961713855

https://amosphotography.com; https://biganimals.com;

אינסטגרם: https://www.instagram.com/amosnachoumphotography/
פייסבוק: https://www.facebook.com/amosnachoum; לינקדאין: https://www.linkedin.com/in/amosnachoum/

גלריה מתוך האלבום