שירות חדש וחדשני מבית iDive, מגזין מגזין הצוללים הישראלי: ״דלפק צלילה דיגיטלי״. 
דלפק הצלילה החדש, הוא שירות הניתן בחינם, מתוך רצון ליעל ולשפר את הקשר בין הצוללים לבין המועדונים שלהם, ולחסוך ניירת ו"עמידה בתור" בדלפק הצלילה הפיזי, בכל מועדון ומועדון.

השירות, הכולל יומן צלילות דיגיטלי מתוצרת כחול-לבן, מאפשר לכל הצוללים להירשם ולבנות דף דיגיטלי אישי, להעלות סריקות של תעודות הצלילה וההסמכה שלהם, להעלות את ביטוח הצלילה, להעלות את פרטי הצלילה האחרונה שלהם, וגם את יתר הצלילות מפעם, בלוג-בוק דיגיטלי. ״אין צורך יותר ביומני הצלילה המודפסים וכמובן כל אחד יכול להעלות צילומים וסרטוני וידאו מהצלילות שלהם״, אומר דוד פילוסוף, מו"ל מגזין פורטל הצלילה iDive ויוזם הדלפק הדיגיטלי. ״לפני שאתם מגיעים למועדון הצלילה שלכם, ובלחיצת כפתור, ניתן לשלוח למועדון הצלילה את הדף האישי שלכם עם כל המסמכים שכל צולל צריך להציג  וכל מועדון צלילה צריך לבדוק. כך גם תוכלו גם להזמין צלילת הכרות, צלילה מודרכת, להזמין מראש שכירת ציוד, כולל מיכלי נייטרוקס, סקוטר, וכדומה.״

לדברי פילוסוף, יתרון נוסף הוא תיעוד הצלילות, אשר יכול לכלול פירוט של הצלילה האחרונה, כולל הוכחה באמצעות צילום יומן הצלילה המודפס, צילום חשבונית מהמועדון או צילום סלפי על רקע המועדון אשר מאשר את תאריך הנוכחות שלך במועדון, וכן להעלות צלילות נוספות עם אפשרות לעלות צילומים וסרטוני וידאו, פירוט של רשמים מאותה צלילה, תנאי ים, דגים שנראו וכיוצא באלה.

״מעכשיו אפשר להיכנס לדף האישי מכל מקום בעולם, לצפות, לעדכן ולאמת את תעודת הצלילה, לבדוק את סטטוס ביטוח הצלילה בתוקף/ או לבדוק אם דרוש חידוש וכמובן לעדכן את הצלילות האחרונות ביומן צלילות דיגיטלי, או מיומן צלילות מודפס. אפשר להציג, להדפיס וגם לשלוח במייל או ב- WhatsApp את דף הדרישות המרוכז בדף אחד למועדון הצלילה״. אני מעריך שזו מהפיכה שהצוללים הישראלים יאהבו״.

לדברי פילוסוף, השירות החדש יוביל לשיפור השירות הניתן ע"י המועדונים לכלל הצוללים וישפר את הזמינות. "מדובר בטכנולוגיה מתבקשת, שתקל על החיים של כולם, ותאפשר גם לצוללים ששכחו את הלוג בוק שלהם בבית לצלול, כשעל הדרך מקבלים יומן צלילות דיגיטלי.... .

ניתן להירשם לדלפק הצלילה הדיגיטלי בחינם בקישור  הבא >>> https://magazine.idive.co.il/DivePage/Login