בפברואר 1988 יצא לאור מגזין ׳ים׳ הראשון בשיתוף ההתאחדות הישראלית לצלילה והפך מייד לסיפור הצלחה בקרב צוללי ישראל ושוחרי הטבע הימי. הרבה כתבות וסיפורי מסעות צוללים כיכבו במגזינים המודפסים והמהודרים שהוצאנו, בהם, בימים שטרום הרשתות חברתיות, הבאנו לכם את החדשות הטריות ושיתוף פעולה עם כתבים וצלמים מחו"ל הביא לצוללים את הנעשה באתרי צלילה בעולם. 
משלחות מגזין ים שיצאו לכל קצווי תבל, מקפריסין הקרובה, דרך ים אנדמן וימת בייקל שבסיביר, הציגו אתרי צלילה קסומים ובלתי ידועים עד אז לצוללים הישראלים והחיבור לצלמי הטבע המובילים בעולם הכניסו צבע לכל עמוד ועמוד.
במאי 1992 נפרדנו מההתאחדות, שגם שימשה כרשות הצלילה. הם לא כל כך אהבו את הביקורות וכתבות התחקיר שלנו, אבל, נפרדנו כידידים. 

ב- 2008, אחרי 20 שנות יציאה לאור, יצא הגיליון המודפס האחרון, עם כתבת תחקיר על תא הלחץ באילת שעמד להתפוצץ. בעקבות הכתבה, רשות הצלילה עשתה מעשה וגרמה להקמת תא לחץ חדש מהניילונים...
ועכשיו, כן. אתם רואים נכון. חזרנו! וזה הכל בגללכם. מאז הורדנו מהמדפים בחנויות ובדוכני העיתונים את מגזין ״ים״ המודפס, לא קרה ולו פעם אחת, שנתקלתי בצוללים מהשורה, בארץ ובעולם, שלא סיפרו לנו כמה הם מתגעגעים אלינו. לכתבות העומק, לסקירות המוצרים, לתחקירים, לסיפורי המסעות ולתמונות המדהימות שצולמו באתרי הצלילה הלוהטים ביותר בעולם.
אז זהו. נשברנו. קיבצנו את הצוות הישן, עלינו על ציוד והנה. אנו חוזרים אליכם עם מגזין און ליין שנשלח למעל 60 אלף צוללים ישראלים. נכון. יותר ממספר המנויים של כמה מהעיתונים היומיים כאן... במגזין שיישלח אליכם פעם בחודש, תקבלו את כל מה שהתרגלתם לקבל בעבר – ואף יותר. ההנאה – מובטחת.
וכמו גם פעם בעידן הדפוס, גם במגזין האון ליין החדש, יהיה המון מקום לחומרים שלכם: טקסטים, תמונות וסרטונים. יש לכם סיפור מעניין? סרטון מדליק שצולם מתחת למים? אתר צלילה מרגש? שילחו אלינו. אנו כבר נדע מה לעשות עם זה...

פילו

הכתובת:Yam@diveisrael.co.il