סוף השנה האזרחית בפתח, והוא מבשר, כמו מדי שנה על עוד צעד לקראת התחרות שכבר הפכה לאחד הגורמים היותר משפיעים בעולם הצילום התת-ימי. נכון. ה-World Shootout.לקראת האירוע המרגש שיקרה בתחילת ינואר 2020, החלטנו לתת לכם הצצה קטנה ולחוות את החווייה שאנו חווינו כשראינו לא מעט מהצילומים שנשלחו אלינו. אני לא מקנא בצוות השופטים שצריכים להחליט מי ייקח את כל הקופה.
 
ואם כבר צילומים, משלחת עיתונאים וצלמים מכל העולם (ביניהם גם נציג iDive), הגיעה החודש לאי קפריסין כדי לקחת חלק בהטבעת ספינה באורך 63 מטרים, ה״אלפידה״, שהורדה למעמקי הים במפרץ לרנקה במטרה להפוך לריף מלאכותי. הפנינג מרתק, מלא רעש וצבע ופינאלה בהחלט מרשימה – ורעשנית.
 
במסגרת טיולי המסע, החלטנו להתמקד בכמה אתרים ייחודיים שכל צולל היה שמח להגיע אליהם, לפחות פעם בחיים:
האיים האזוריים, הממוקמים אי שם בצפון האוקיאנוס האטלנטי הפגישו את החבר׳ה עם 30 מנטות במקבץ אחד, לוייתנים ואיך לא, גם כרישים. טיול בכיוון אחר, הביא את כתבינו לגלאפגוס, גם הם איים, וגם כאן הנופים התת-ימיים מרשימים, צבעוניים ועמוסי בעלי חיים, במקסיקו יצא נציג IDive למפגש בלתי נשכח עם המובולות הלולייניות ובמלדיביים תועדו צלילות עם כרישי לוייתן ודולפינים.
 
ואחרי כל היופי הזה, החלטנו דווקא לסגור את הגיליון בחלקה הראשון של כתבה המתארת את ההרס שמביא איתו האדם לכל פינה על כדור הארץ ועל הנזקים המצטברים לסביבה הימית. חשוב, חשוב, חשוב לקרוא ולהפנים ולחשוב, בכל מקום אליו אתם מגיעים, שחייבים לשמור על היופי הזה, שלא ייעלם לנו...

קריאה מהנה!
פילו