הפעם בגיליון, כמה ממתקי קיץ: 

שוחרי הצילום שביננו, ומי לא בעצם, הולכים לקרוא בתענוג גדול את הכתבה מאוד מקיפה שהכין טל מור האחד והיחיד, שסוקר באהבה רבה ובעניין רב את האבולוציה של המצלמות התת-ימיות. מודה, גם אני שאמור לדעת ה כ ל  על צילום תת-ימי למדתי כאן לא מעט. כתבת חובה. 

כשחשבנו לנו במערכת מי יכול לסקר בצורה מעמיקה ומקיפה את סיור טביעתה של צוללת הטיטאן הזעירה, במהלך מסע התענוגות היקר מאוד שלה אל הטיטאניק, הופנו כל האצבעות אל חבר המערכת הוותיק נדב לוי, שמעבר לחיבתו הרבה לבעלי חיים ימיים, הוא גם שוחר היסטוריה, טרייה ועתיקה, ורצוי שתהיה מלאה בהמון המון פרטים. נדב יצא לסקר את הפשלה הגדולה שכנראה קרתה שם וחוזר עם כמה מסקנות עגומות. 

עוד כוכב שכולנו כאן התגעגענו לכתבות שלו ולצילומים המלווים מעשה ידיו, הלא הוא בועז סמוראי, חוזר עם סיפור המסעות שהוא עורך לקובה על נפלאותיה, מעל ומתחת למים, והפעם הוא חושף יעד צלילות מרהיב שלא הרבה מגיעים אליו. 

ובלי זווית מקומית שבה מככבים גיבורים ישראלים, אי אפשר. הפעם על הכוונת החבר׳ה המופלאים של עמותת ׳סיירת החוף׳, שהתייצבה בהרכב מלא למבצע הוצאת פסולת צמיגים ממפרץ אילת. במשך שלושה ימים עבדו מתנדבי הסיירת בשיתוף חיל הים, על מנת להוציא כמה שיותר פסולת צמיגים - וכולם עם שאיפה אחת - להצליח לעבור את השיא של מבצע השנה שעברה... מודה, הזעתי קשות לכל אורך הכתבה. 
בברכת קיץ רגוע (עד כמה שאפשר)

פילו