מערכת הצלילה החצי סגורה החדשה HORIZON מבית MARES השאירה את הסוקר שלנו פעור פה.
היא הולכת לשנות את עולם הצלילה​

זה לקח זמן. חיכינו המון. ב-MARES עבדו הרבה וקשה. אבל, סוף סוף היא כאן (באדיבות דוגית – היבואנית): המערכת החצי סגורה החדשה HORIZON. מערכת נשימה חצי סגורה שעושה רושם שהולכת לשנות את עולם הצלילה הספורטיבית. המערכת מיועדת לצולל שרוצה לחוות, להרגיש ולהגיע לקצה, כך לפחות טוענים הפרסומים. אז, יצאנו לבדוק. 

׳›׳•׳›׳‘ ׳ž׳׳¨׳¡  
 
אחת המסקנות היותר מהירות אליהן הגענו לאחר בחינה ראשונית: עם ה-HORIZON ניתן להאריך את זמן הצלילה. ישנה אפשרות לחבר שני מיכלים אל המערכת וגם להשתמש במיכל נייטרוקס סטנדרטי.
זאת ועוד: היא קלת משקל (12 קילוגרמים בלבד) ולמעשה אידיאלית עבור הצולל המטייל. אנו לגמרי מאמינים באפשרות לטייל איתה ברחבי העולם ולצאת לאסוף חוויות צלילה וטיולים.

 

המערכת נוחה במיוחד והיא תוכננה בתצורה ארגונומית להפליא. ישנה תמיכת גב נפלאה והיא מאפשרת לצולל להיות בתנוחת TRIM מושלמת התורמת להבאת הצולל לתנוחת גוף טבעית ללא כל מאמץ. לוח הגב רך, יש תמיכה בצוואר והרצועות מרופדות (קיימת אפשרות להתאים את הרתמות לפי העדפה האישית). 
כך, כבר בהתנסות הראשונה חווינו התמזגות קלה עם המים. וכן, אין צורך בהכנה מוקדמת לקראת הצלילה. ניתן להכין את המערכת לצלילה ולפרק אותה לאחר מכן, ללא כל צורך באביזרים נלווים.


 

לצולל ההרפתקן מערכת ה- HORIZON מציעה מגוון של חוויות שימוש. היא נבנתה על בסיס מערכת נשימה פתוחה ושימוש בנייטרוקס. התוצאה: בעזרת המערכת ניתן גם לצאת לצלול עם כל מיכל נייטרוקס סטנדרטי. ניתן גם ׳לשחק׳ בתרכובות גז כפולות - אפשרות לחיבור מיכל שני עם אחוז חמצן גבוהה יותר.
בעזרת שימוש באלגוריתם ZH - L16 ניתן לתכנת זמני תחתית וזמני דקומפרסיה שונים. (מקסימום 40 מטרים מתחת למים). כך, ניתן לחשב את זמני התחתית מתחת למים ולנשום תרכובות אוויר שונות על מנת להאריך את זמן התחתית, או לקצר זמני דקומפרסיה.

 

המערכת מגיעה עם מחשב חכם שהמסוגל לנהל צלילה באופן די פנטסטי. הוא מצוייד בצג גדול, צבעוני, ברור ונוח לקריאה ומאפשר עבודה עם כפפות ובכל מצב נתון אחר.
מערכת ה-HORIZON אף פותחה ועוצבה כך שהיא מספקת לצולל בטיחות בסטנדרט גבוה ללא פשרות.
קיימות מערכות גיבוי למצבי חירום, העובדות על בסיס שלוש מערכות גיבוי ממוחשבות, ואלה מעניקות  בטיחות מלאה  גם במצבי כשל מערכתי מוחלט.