אוקיי. אתם יודעים איך זה. אנו לא אמורים להתרברב ולספר כמה אנו באמת מוכשרים, ומצליחים בחו״ל ובכלל, גדולים מהחיים, אבל, קשה להתאפק. מספיק היה לתת הצצה בחבר׳ה שהגיעו מכל העולם לקחת חלק בטכס הכרזת המנצחים בתחרות הצילום הבינלאומית World Shootout, שנערכה בדיסלדורף, גרמניה, בינואר האחרון. הכל שם שידר שאנו כנראה עושים משהו בסדר וכי היינו עדים למשהו גדול באמת: אירוע ההכרזה על הזוכים שבר שיאים: בהיקפי הפרסים, במספר המשתתפים, אך, בעיקר באיכות העבודות שהגיעו לגמר.

קישור לתוצאות התחרות למועמדים והזוכים ב 9 הקטגוריות  >>>>>
 
צילום: Grant Thomas, UK

תזכורת למי שלא חי כאן בעשור האחרון: בהתחלה היו התחרויות ה׳חיות׳ בים האדום. הצוללים הצלמים מגיעים לשטח, מצלמים ומעלים, ללא עיבוד וללא משחקי מחשב. האירוע משך אליו את טובי הצלמים מכל העולם שבאו להתחרות באילת. ואז, דוד פילוסוף, יזם התחרות, מו״ל מגזין הצלילה iDive, וצלם בינלאומי בעל שם, החליט שצריך לחלוק את הרעיון הזה עם העולם וייסד את  התחרות הבינלאומית World Shootout שרצה כיום בלא מעט אזורים על פני כדור הארץ – ועוד היד נטויה. ההבדל: הצלמים מצלמים בזמנם החופשי ומעלים את התמונות שלהם לבחירת השופטים באון ליין. כיום התחרות מציינת את השנה התשיעית להיווסדה. ״בכל התחרויות עד שאנו הגענו, הצלמים נהנים מהכבוד שבזכייה, אבל לא ממש ראו כסף״, אומר פילוסוף. ״אנחנו שינינו את כללי המשחק. הכנסנו פרסי ענק, שכללו צ׳קים נדיבים ועד מסעות צלילה באתרים אקזוטיים בשווי אלפי דולרים. אנו נחשבים כיום, הן מבחינת מספר המשתתפים והן באיכות התוצאות כגורם שמוביל את הענף כולו״.


צילום: Greg Lecoure, France

World Shootout היא תחרות צילום הפתוחה בפני צלמים תת-ימיים, חובבים ומקצועיים כאחד. לתחרות שנערכה במהלך שנת 2019 הוגשו אלפי צילומים והמנצחים הגדולים, שהגיעו מארה"ב, סינגפור, סין, תאילנד ומדינות אירופה, הוזמנו להשתתף בטכס מרשים שנערך במסגרת תערוכת הצלילה  וספורט המים בדיסלדורף, במהלך ינואר 2020.


צילום: Grant Thomas, UK

מעבר ל- 9 הקטגוריות הרגילות של התחרות, השנה נוספה קטגוריה של ״צלם השנה״ במספר מדינות,  בהן המשתתפים שנרשמו והגישו צילומים לתחרות העולמית השתתפו אוטומטית גם בתחרות ׳צלם השנה׳ במדינה שלהם. תחרות 2019 השתתפו 6 מדינות בקטגורית ׳צלם השנה׳.
בטכס שנערך בבייגין של טרום הקורונה, היה זה Cai Songda  מסין שהוכתר בתואר צלם השנה של מזרח אסיה והוא זכה בפרס ענק בשווי של 15,000 דולר. בפריז הוכתר Patrice Privé   שזכה ב- 1,000 יורו פרס כספי , בגרמניה  הוכתר  Tobias Friedrich, בארה"ב הוכרזה  Renee Capozzola כצלמת השנה וזכתה בפרס כספי של 1,000 דולר


צלם השנה בגרמניה: Tobias Friedrich

צלם השנה הישראלי: שמואל לוי 

ובישראל, בטכס שנערך בסינמטק חיפה  הוכתר שמואלי לוי ממשמר השרון לצלם השנה הישראלי ואף זכה בפרס ענק בשווי 5,000 דולר - טיול ל- 11 ימים לפפואה ניו גיני על גבי הספינהOceana .
והיה גם פרס ״חביב גולשי YNET״, בו זכה אורן כהן בפרס מתנת "מעמקים - לצלול אל החוויות
 העמוקות בעולם", ספארי 3 ימי צלילה בדרום סיני במסלול מיצרי טיראן וראס מוחמד.
להתראות בתחרויות הבאות ובהצלחה!