מור ברזני, 21,שמוכרת לעוקבים שלה כ- mermaid_mor מגיעה אף היא, כמו שאר חברי המשלחת, מעסקי ההייטק. היא עובדת כ מפתחת וחוקרת חומרה בחברת סטארטאפֿ מצליחה העוסקת באגרו-טק ובשאר הזמן מתפקדת כדוגמנית של מותג הסנפירים בארה״ב ״fin fun״.

היא גם מהבולטות והמובילות בארץ בספורט הימי ״שחיית בת ים״, או "מרמיידינג", הדורש יכולות יוצאות דופן שמור מתמחה בהן, כגון צלילה חופשית ברמת stage B , צלילה ללא מיכלי אוויר לעומק של 35 מ׳ מתחת למים ויכולת מרשימה של שהייה מתחת למים מעל 3 דק׳ ללא נשימה.

״אני קמה בכל יום ב-4 בבוקר ונוסעת לאימונים וצלילות בים התיכון, הכוללות כניסה למערות במעמקים, ומסעות עוצרי נשימה (תרתי משמע) בנקיקים ובטבע התת-ימי״, היא מספרת. ״החיבור שלי אל הים הוא מאוד מיוחד, הוא ממש חלק ממני. מפגש עם יצורים ימיים מתחת למים מרגשים אותי כל פעם מחדש. פתיחת הבוקר בזריחה במעמקי הים ממלאת אותי באנרגיות חדשות ובתחושות אושר שלא חוויתי מעולם לפני שהתחלתי לעסוק בתחום הצלילה החופשית. מהצלילה אני ממשיכה ישר לעבודתי בחברה״.   


צילום: מישל בראונשטיין

המטרה שלה, מספרת מור, היא לחשוף את הקהל בארץ לספורט הצלילה החופשית והמרמיידינג ולגרום לאנשים נוספים לחוות את התחושות של האושר וההתרגשות שהיא עצמה מרגישה במעמקים. ״באחרונה בניתי קהילה של צוללים חופשיים במרכז ויש בה כבר 300 צוללים פעילים והשאיפות הן הרבה יותר גבוהות...״.

מרמיידינג, או 'שחייה וצלילה עם סנפיר של בת ים', מספרת מור, הינו ענף ספורט עולה בו אנשים רבים בעולם, שוחים עם סנפיר המחבר את שתי כפות רגליהם (מונופין) וחומר העוטף את רגליהם עד האגן. ענף ספורט זה משלב טכניקות שונות של שחייה, צלילה חופשית והחזקת נשימה, ופעלולים מתחת למים אותם קשה לעשות ללא אטם אף, מסיכה ושתי רגליים. 


צילום: אורן כהן

״ענף המרמיידינג עדיין בתחילתו. הוא מונה בעולם כמה עשרות אלפי אנשים, גם נשים וגם גברים. בארץ ישנם 2000 בני ובנות ים שעוסקים בספורט ברמה יומיומית. בעולם מתקיימת מדי שנה תחרות הנקראת 'world mermaid championship' המתרחשת בסין, בה נבחנים המתמודדים על טכניקות שונות של פעלולים ותרגילים מתחת למים, חינניות, ועצירת נשימה, הנכללים לתרגיל של 2:30 דקות. אני כרגע היחידה בארץ שמשלבת את ספורט המרמיידינג עם ספורט הצלילה החופשית, ומנסה לקדם בארץ ובעולם את תחום הצלילה החופשית האומנותית״.

מרמייד מור ברזני