תחרות הצילום העולמית World Shootout  שהחלה את דרכה באילת ונערכה זו השנה ה- 17 ערכה את טקס הסיום במסגרת תערוכת הספנות והים הגדולה בעולם, שנערכה בדיסלדורף  שבגרמניה. בטקס המרשים, בו נכחו כל מי ומי של עולם הצלילה האירופאי, הוכרזו הזוכים ב- 13 קטגוריות שונות. הזוכה בפרס תמונת השנה היה הצלם האיטלקי Claudio Ceseri  שזכה בפסלון אנדרומדה ובפרס מיוחד ששוויו 10,000 $ - טיול צלילה זוגי ל- 3 שבועות לפפואה ניו גיני. 
ברכות לזוכה הישראלי, שקד ברזילי שזכה במקום השלישי בקטגורית סרטי הוידאו.


תמונת השנה של הצלם האיטלקי Claudio Ceseri

במסגרת האירוע נחשף בהצגת בכורה עולמית מיזם UW World Cup  - פרוייקט חדש של דוד (״פילו״) פילוסוף, מו״ל iDive, יזם ומי שעומד מזה שנים מאחורי מספר אירועים בינלאומיים הקשורים בים ובצילום. 

UW World Cup הוא תהייה תחרות צילום בזמן אמת שתתקיים אחת לשנתיים ביעדי צלילה במדינות שונות בדומה למונדיאל, החל מאוקטובר 2024, מסביר פילוסוף. ״התחרות תימשך 6-7 ימים, והצלמים יבחרו את אתר הצלילה שלהם, ספינת צוללים, או מרכז הצלילה בו יבצעו בזמן אמת את הצילומים. בסיום האירוע יתקיים טקס הכרזת הזוכים והענקת הפרסים יוקרתי״. 


תמונה מועמדת לתמונת השנה של הצלמת הבריטית  Cathy Holmes

״זה יהיה  אירוע הצילום התת-ימי הגדול בעולם״, אומר פילוסוף. ״מדובר באירוע שיאתגר את הקסם שבצילום התת-ימי על כל ההתרגשות הכרוכה בתחרות חיה...  החלטנו שגם לעולם הצלילה ולצלמים התת-ימיים מגיעה תחרות גלובלית שתשים את הים במרכז התמונה ותשומת הלב העולמית. כולם, אבל, כולם] יגיעו לצלם ביעד שנבחר ולהתחרות מול החברים ולזכות בפרסים כספיים -תוך קידום ושימור הסביבה הימית״. 

הרעיון, מדווח פילוסוף, התקבל בברכה ומנהל התערוכה  Mr Petros Michelidakis הכריז שהתערוכה עצמה תצטרף כשותפה למיזם ואף הכריז על פרס כספי לפרס הראשי בגובה של 10,000 אירו. עכשיו, אומר פילוסוף נשאר רק לסגור את מיקום התחרות הראשונה, כשלדבריו יש כבר כמה וכמה מדינות שוכנות ים שמתחרות על הזכות לאירוח... 


תמונה מועמדת לתמונת השנה של הצלם מארה"ב Martin Broen

לזוכים ולמועמדים ב- 13 הקטגוריות:

1. לקטגורית תמונת השנה >>>

2. לקטגורית החובבים >>>

3. לקטגורית הפורטפוליו best 5 >>>

4. לקטגורית העדשה הרחבה >>>

5. לקטגורית המקרו >>> 

6. לקטגורית האופנה >>>

7. לקטגורית מים שחורים >>> 

8. לקטגורית סרטון הוידאו >>>

9. לקטגורית הנבחרות >>>

10. לקטגורית ההומור >>>

11. לקטגורית שמירת טבע >>>

12. לקטגורית ספינות טבועות >>>

13. לקטגורית הכרישים >>>