הגעה לאתר: סירת צוללים דרך מועדוני צלילה או כניסה מחוף הדתיים

חניה לרכב פרטי: בשטח החולי הסמוך לחוף הדתיים.

גישה לנכים: כן עם מעט עזרה .

נקודת כניסה: עגינה מעל האתר או כניסה מהחוף הצפוני צמוד לחוף הדתיים מטלפים כ 300 מטר עד לאיזור המצופים, ומתמקמים מול המחיצה שמפרידה בין הגברים לנשים.

הצלילה: צלילה על פני שטח רחב באזור של קרקעית ים חולית בעומקים משתנים מ- 12 מטר באיזור הרכבים האמפיביים ועד ל- 16 מטר במקום הסאן בוט.
האתר מתאים לצלילה בכל שעות היום, ראות בינונית.


תרשים הפריסה: יוהנה בורגייל                                                                                              הסאן בוט והכלים האמפיבים שהועברו מחוף הדקל

מסלול הצלילה: כשמגיעים עם סירה עוגנים מעל הסאן בוט  יורדים לחרטום ומקיפים את הספינה. לאחר מכן אפשר להתקדם צפונה לכיוון הרכבים האמפיביים והמכבש בסיבוב מעגלי (רוב המתקנים מחוברים עם חוט דק בגלל בעיית ראות) ולאחר מכן חוזרים לסאן בוט.
כשמגיעים בטילוף, קצת לפני קו המצופים מציצים מידי פעם לקרקעית עד שמוצאים את הגושים הכהים של הרכבים האמפיביים (הם יותר קרובים לחוף)
אפשר להתחיל את הצלילה מהרכבים ולעשות סיבוב מעגלי לסאן בוט למכבש ולגרוטאות שפזורות במקום, בסיום הצלילה מתקדמים לכיוון החוף במעלה המדרון החולי. מי שיחפש טוב יימצא שם גם הפתעות שמסתתרות בחול. ניתן לבצע את הצלילה על שטח נרחב או להתמקד באזור מצומצם המציע שלל אטרקציות, בעיקר לצלמים. 

דיירי המקום: הקרקעית במקום חולית. 
בסאן בוט אפשר למצוא דגים רבים המאכלסים את הספינה בקביעות כדוגמת הפתיונאי (קצת התמקדות תאפשר למצוא כמה מהם), זהרונים ותנינונים. לעיתים ניתן לצפות ב צב ים שמידי פעם נח לו על הסיפון, וכן להקות דגים של מים פתוחים המופיעים בהתאם לעונות השנה.
הרכבים האמפיביים, המכבש והגרוטאות שמפוזרות סביבם, מושכים אליהם הרבה יותר בעלי חיים מהסאן בוט, והם מכוסים באלמוגים וספוגים שונים, אולי בגלל היותם זמן רב יותר במים. כמובן שאת הפיתיונאי (פרוג פיש) אפשר לראות אם כי קשה קצת לזהות אותו כשהוא מוסווה בין כל האלמוגים. בשטח זה נמצא נציגים ממשפחת העקרבנונים בגדלים מפלצתיים. כמו כן מצויות כאן שושנות ים, קסיופאות , וכמובן הרבה בעלי חיים קטנים ומיוחדים כדוגמת חשופיות, תולעים שטוחות ושרימפסים.

ציוד עזר: מצפן 

עזרה ראשונה: סירת הצוללים או פינוי דרך החוף

שומרים על הטבע: >>>>> לכללי ההתנהגות כוללים את כל מפרץ אילת. יחד עם זאת יש להקפיד במיוחד בתחום שמורת האלמוגים ושונית תמר.

  הוראות בטיחות: אתר צלילה מיוחד של ספינה טבועה וכלים אמפיביים ישנים שהוטבעו בסמוך ההגעה לצלילה היא באמצעות כלי שייט לצורך הבטיחות  עקב הריחוק מהחוף. האתר מתאים לכלל הצוללים אך מחייב מוביל קבוצה מקומי המכיר את האזור. חל איסור לצלול מדרום לקו המצופים הדרומי, האתר סמוך לאזור שייט סואן. 

מצאת טעות בכתבה? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו >>>>iDive@iDive.co.il

 

צילומים מאתר סאן בוט