הגעה לאתר: חוף אלמוג מול מועדון אקווה ספורט 
 
חניה לרכב פרטי: מגרש חניה בסמוך למועדון הצלילה.
 
גישה לנכים: כן, קיים שביל עץ המוביל לקו המים.
 
 כניסה למים: שביל העץ בנקודה הצפונית בתחום ריבוע המצופים המסומן.
 
הצלילה: צלילה עמוקה לכלי שיט טבוע, עד לעומק של 30 מטר. ניתנת לביצוע בכל שעות היום, הראות בדרך כלל טובה, עם זרמים אופייניים לכוון דרום.
 
 מסלול הצלילה: ירידה בפינה הצפון מזרחית של ריבוע המצופים לכוון אבן בטון גדולה. משם צפונה לאורך קו המדרון, דרך שתי אבני בטון קטנות יותר. מעט אח"כ, במרכז המדרון החולי, בעומק של 12 מ', ניצב בלט גדול ומרשים, ובראשו אלמוג שולחן (שיטית). ממשיכים ממנו מזרחה עם המדרון התלול יחסית, ושוב באמצע המדרון החולי, בעומק 18 מ', נמצא בלט גבוה נוסף עשיר   בלהקות דגים סביבו. מנקודה זו הדרך קצרה לספינה הטבועה. מספר מטרים מזרחה במורד המדרון, מתגלה מתוך אפלולית המים העמוקים גוף כהה בצורת סירה.
 

איור: טוני מלמקוויסט
 
סירת הנץ (היתוש), נחה על קרקעית ים חולית וסביבה גושי אלמוגים רבים.  החרטום פונה מזרחה. הסירה אינה גדולה, ניתן להתרשם ממנה ולהמשיך הלאה צפונה או דרומה.
בסימון חצי מיכל מומלץ לעלות במדרון שמדרום לסירה וכך בדרך חזרה לראות את צלופחי הגן הקבועים בקרקעית החולית בחלקו העליון של המדרון. ממנו מגיעים למתחם המצופים, ובמרכזו נמצא בלט אלמוגים גדול ועשיר. פה כדאי לבלות את עצירת הבטיחות.
 
דיירי המקום: מורנות בשם נקודן אפור, קבוצת זהרונים ועוד דגי שונית רבים קבעו את בסיסם בבלטים הגדולים בדרך ליתוש. בכלי השיט מסתתרות מורנות שונות, קיפודג (אבו נפחא ולהקת  פזיות ים סוף המתגוררות בגשר הסירה. סביב ליתוש אלמוגים רבים מסוגים שונים.

בשעות הבוקר המוקדמות ניתן לצפות בכוכבי ים, טרם חזרתם למקום המסתור, ובחשופיות יפות. מאות צלופחי גן נמצאים דרך קבע במדרון החולי, שהמוזכר לעיל, ומציצים מחוריהם בהמתנה לפלנקטון מזדמן. 
 
ציוד עזר: פנס, גלגלת 
 
עזרה ראשונה: מועדון צלילה אקווה ספורט 
 

שומרים על הטבע: >>>>> לכללי ההתנהגות כוללים את כל מפרץ אילת. יחד עם זאת יש להקפיד במיוחד בתחום שמורת האלמוגים ושונית תמר.

  הוראות בטיחות:  היתוש בעומק של כ 30 מטרים מתחת למדרון חולי תלול ביותר המצריך איזון מושלם. ההגעה לספינת היתוש, ההתמצאות והחזרה לחוף מחייבת ליווי מדריך מקומי ואך ורק לצוללים בדרגה 2 עם ניסיון צלילה מוכח או בצלילה מודרכת  דרך אחד המועדונים. הסודות השמורים בחדרים האפלים יישארו נחלתם של המוסמכים לכניסה לספינות טבועות בלבד

מצאת טעות בכתבה? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו >>>>iDive@iDive.co.il

צילומים מאתר היתוש 
היתוש ב 30 מ'
צילום: מישל בראונשטיין
בדרך , דקר עומד על המשמר
צילום: מישל בראונשטיין
תמסחן ראשתן
צילום: מישל בראונשטיין
בלט אלמוגים בדרך ליתוש
צילום: מישל בראונשטיין
היתוש
צילום: רפי עמר
היתוש
צילום: רפי עמר
זוג שרביטניות בקוקפיט של היתוש
צילום: רפי עמר