הגעה לאתר: חוף הווילג' בסמוך למועדון מרינה דייוורס.
 
חניה לרכב פרטי: מגרש חניה (בתשלום) בסמוך למלון הריף ולחוף הווילג'.
 
גישה לנכים: כן, קיים שביל בטון המוביל לקו המים.
 
כניסה למים: שביל בטון בנקודה הצפונית ביותר בחוף הווילג'.
 
הצלילה: צלילה עמוקה לכלי שיט טבוע, עד לעומק של 24 מטר. ניתנת לביצוע בכל שעות היום, הראות בדרך כלל טובה, עם זרמים אופייניים לכוון דרום.
 
 מסלול הצלילה: העמקה מיד עם הכניסה למים, המדרון תלול יחסית ולאורכו מספר נקודות ציון: לאחר העמקה לכיוון מזרח עוברים בעומק של 10 מטר בסמוך לגוש אלמוגים גדול יחסית למצוי בשטח זה.
המשך מזרחה עם המדרון. בעומק של כ-15 מטר שיפוע קרקעית הים מתמתן מאוד ומתחילים לראות את צללית הסטיל בכיוון מזרח. במידה והראות קשה ולא מבחינים עדיין בסטיל ממשיכים מזרחה עוד כמה עשרות מטרים עד שמתגלה חרטום הספינה.
בחלקה האחורי של הספינה שני חדרי מכונות ללא גג, אשר ניתן לעבור דרכם דרך דלת. בחרטום פתח עגול שניתן להציץ דרכו לחדרים הסמוכים בהם מסתתרים דגי גרזינון.
 

איור: טוני מלמקוויסט
 
על הסיפון האחורי ניצבת אנדרטה בצורת כדור מתכת, לזכרו של רועי קלר שנפל בקרב בלבנון. על גשר הספינה מספר אנדרטאות שנוספו במשך השנים.האזור המעניין ביותר הוא החלק העליון של הספינה (הגשר והתורן) העטופים באלמוגים רכים.

בחודשי האביב והקיץ (בדרך כלל מרץ עד יוני) ניתן לראות להקה גדולה של גרזנית עדינה (דגי זכוכית) ועשרות זהרונים סביבה הנהנים מארוחה טעימה כל היום. החזרה לחוף לאורך הדופן השמאלית (המערבית) של הספינה באותה הדרך בה הגענו לסטיל. במגבלת האוויר ומחשב הצלילה מומלץ לחזור בקרבת הקרקעית המכוסה בצומח ימי וסביבו  בעלי חיים רבים.
 
לצוללים מתקדמים:
כל השטח מזרחית וצפונית לסטיל נקרא פראדייז (מזרח וצפון) הוא שטח עשיר באלמוגים (קצת פחות בדגים) אבל הוא מישורי ודורש כישורי ניווט סבירים וכמובן זמן צלילה ארוך יותר- הקרקעית באזור זה 25-30 מטר, וככל שמתרחקים העומק עולה.
בכיוון צפון בשלב מסויים יש קיר קטן שאורכו כמה עשרות מטרים וגובהו 3-6 מטר- כאמור רק לצוללים מנוסים בליווי מישהו שמכיר את האזור היטב.
האזור כולו אזור שייט וסמוך מאוד לכניסה למרינה .
 
* ניתן גם לשחות על פני המים בכיוון מזרח. יש שלושה מצופים  הקשורים לחרטום ,לגשר במרכז הספינה, ולירכתיים ואז לרדת על החבל מאחד המצופים ישירות לספינה, ובכך להאריך את משך השהות על הספינה עצמה.
 
דיירי המקום: אלמוגים רכים מעטרים את חלקי הספינה ומשמשים מקור מסתור למשפחות אבובונים, ומקור מזון לארבעה קיסרי כתם יפהפיים. בגשר הפיקוד העליון קבעו את משכנם דקוץ גדול ולהקת פזיות, ואילו בתוך הספינה ומתחתיה מסתתרים פעילי לילה שונים: דקרים, מורנות,סרטנים מסוג נזירן השושנים, וזהרונים (זהירות!!), אשר ניתן לפוגשם בצלילת לילה כשהם "מטיילים" על הסיפון ובסביבת הספינה.
 
ציוד עזר: מצפן, פנס, גלגלת (לבעלי הסמכה מתאימה)
 
עזרה ראשונה: מועדון צלילה מרינה הסמוך
 

שומרים על הטבע: >>>>> לכללי ההתנהגות כוללים את כל מפרץ אילת. יחד עם זאת יש להקפיד במיוחד בתחום שמורת האלמוגים ושונית תמר.

  הוראות בטיחות:  אחד מהאתרים הפופולריים וגם האתר עם הכי הרבה תאונות צלילה ולכן דורש תשומת לב מיוחדת • הכניסה למדורים של הספינה מסוכנת ומותרת רק לבעלי הסמכה מתאימה  • האתר סמוך לאזור כלי שייט • הספינה עמוסה צוללים בסופי שבוע • כדאי מאוד להכיר היטב את האתר באור יום לפני ביצוע צלילת הלילה • בצלילת לילה יש לדווח לחיל הים בטלפון: 08-6366479 • הספינה עמוסה צוללים בסופי שבוע • הסודות השמורים בחדרים האפלים ישארו נחלתם של המוסמכים לכניסה לספינות טבועות בלבד.

מצאת טעות בכתבה? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו >>>>iDive@iDive.co.il

 
צילומים מאתר הסטיל